Kontakt Serwis Gdzie kupić

BLANCO w projekcie HOUSE LOVES


Po raz kolejny COMITOR ma przyjemność spotkać się we wspólnym projekcie z HOUSE LOVES, którego autorką i głównym architektem jest p. Karolina Zagrodzka. Poniżej przedstawiamy jak produkty BLANCO zostały zastosowane w tej ciekawej realizacji.

Pełny artykuł: Houseloves.com
Autor zdjęć: HOUSE LOVES


"Zajrzyjcie dzisiaj razem ze mną do kuchni z projektu DAVID DREAM. Jestem niezwykle podekscytowana tym, że mogę Wam ją w całości w końcu pokazać. To projekt wyjątkowy pod wieloma względami i niewątpliwie jest tutaj mnóstwo miejsca na opowiedzenie Wam o designie, kolorach i rozwiązaniach praktycznych tego wnętrza. Ponieważ kuchnia powstała we współpracy z różnymi markami i jest to “prywatny” projekt, cieszę się, że mogę pokazać Wam każdy jego szczegół, i mam nadzieję, że zaciekawię Was naszym podejściem do niego, a także zastosowanymi materiałami." - p. Karolina Zagrodzka

STREFA ZMYWANIA

"Omówmy sobie teraz strefę zmywania: jedną z ważniejszych w kuchni. W tym projekcie postawiłam na DUŻY zlewomywak podwieszany BLANCO ETAGON 700-U, który dystrybuuje firma COMITOR. Wykonany jest z kompozytu zwanego SILGRANIT®, składającego się w 80% z naturalnego granitu łączonego z ceramiką, akrylem oraz kolorowymi pigmentami.

Dzięki temu jest odporny na wszelkiego rodzaju zarysowania, ścieranie, a także kwasy. Nie ulega też odbarwieniom z powodu promieni światła słonecznego. Nawet uderzenia spadających przedmiotów, takich jak garnki czy sztućce, nie powodują pęknięć. Oczywiście korzystanie z nich jest higieniczne, a kontakt tego materiału z żywnością jest całkowicie bezpieczny.  Dodatkowo materiał jest też odporny na przebarwienia (mimo, że, jak w naszym przypadku, jest biały). Często widzę, że występują obawy o zastosowanie białych zlewozmywaków w kuchni: “bo będą się plamić”. Nic bardziej mylnego. Jeśli zastosujecie ceramiczny biały zlew, to nie ma szans na to, aby nawet buraczki zostawiły plamę. Wiem, bo mam i korzystam od 8 lat. Jeśli wybierzecie zlewozmywak z Silgranitu, sytuacja jest bardzo podobna. Ważna jest tylko wiedza o tym, jak i czym czyścić zlew."

WIELKOŚĆ ZLEWOZMYWAKA i AKCESORIA

Wybierając wielkość zlewu do zabudowy, zawsze staram się użyć największego możliwego rozmiaru. Moim zdaniem, jeśli jest na to miejsce w kuchni, zlewozmywak powinien mieć min. 70cm szerokości i wtedy być zaprojektowany na 80 cm szafce, jak w tym przypadku. Dlatego wybrałam tutaj BLANCO ETAGON 700-U. Jego wielka komora jest niezwykle funkcjonalna i daje możliwość swobodnego umycia dużych garnków, patelni i szerokich blach. Dodatkowo ten zlew posiada tak zwaną piętrową komorę, czyli uskok, na którym można umieszczać różne akcesoria (zobacz zdjęcia poniżej):

Takie akcesoria usprawniają pracę przy zlewozmywaku. Kładąc deskę do krojenia w komorze zlewu, zwiększamy też ilość blatu roboczego, który mamy do dyspozycji, co, np. w małych kuchniach, jest bardzo istotne.

BATERIA I DOZOWNIK NA PŁYN

Dobrałam do tego zestawu baterię w czarnym wykończeniu BLANCO LINUS-S. Od lat stosuję te baterie w projektach i wiem, że są wysokiej jakości (nie rysują się i nie ścierają). Przy wyborze baterii ważna jest jej wysokość i długość wylewki, zwłaszcza przy tak dużym zlewie. Ten model pasuje idealnie. Do tego posiada wyciąganą wylewkę i obrót o 360 stopni, którą można opłukać cały zlewozmywak, ale też napełniać naczynia, stojące z boku na blacie (jak wiaderko do mopa, wazony czy wielkie garnki na rosół). Regulator strumienia w baterii redukuje osadzanie się kamienia na ceramicznej głowicy baterii i choć na pierwszy rzut oka takich rozwiązań nigdy nie widać, to warto wczytać się w opisy, aby zrozumieć różnicę jakości pomiędzy wyborami.

Z lewej strony zamontowany jest też blatowy dozownik do płynu BLANCO LATO, w tym samym wykończeniu, co bateria. Dopasowanie takich elementów do siebie jest trudne, jeśli pochodzą z różnych źródeł, dlatego tak lubię zaglądać do COMITORA, ponieważ posiada nie tylko wysokiej jakości baterie, ale też wszystkie akcesoria we wszystkich wykończeniach (także złotym, wiem, że szukacie). Nawet mają dostępne tak zwane BLANCO Zestaw elementów stalowych w kolorze czarnym, w skład którego wchodzą: element przelewu z logo BLANCO, nakładka stalowa i kielich odpływu, które zakłada się na otwory zlewu; widoczne na zdjęciach.

KOSZE DO SEGREGACJI ODPADÓW

Szuflada pod zlewozmywakiem to przeważnie szuflada na kosze do segregacji odpadów. W tym projekcie nie jest inaczej. Dostaję mnóstwo zapytań od Was, które najbardziej polecam i jak je dobrać?

W tym projekcie wybrałam kosze zwane selektorami odpadów kuchennymi BLANCO FLEXON II Low 80/3. Lubię ich wysoką jakość i stabilność. Ten model, jak nazwa wskazuje, jest do szuflady 80cm i posiada 3 komory. Każdą można wyciągnąć osobno. Ale w ofercie COMITOR znajdziecie różne kombinacje koszy do różnej szerokości szuflad. Zajrzyjcie, aby obejrzeć, ponieważ jest mnóstwo możliwości, by dobrze zagospodarować tę przestrzeń i nie stracić na wygodzie.

Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Laskowicka 24, 94-111 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”);
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 04 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane