Kontakt Serwis Gdzie kupić

Indoor gardening, czyli kuchnia w duchu eko

Botaniczne motywy królują we wnętrzach już od kilku sezonów i nadal pozostają w trendach. W kuchni najlepiej prezentują się jednak żywe rośliny, zwłaszcza te które możemy wykorzystać także podczas przygotowywania posiłków. Niewielkie domowe kwietniki, szklarnie i hodowle ziół zyskują dużą popularność, wpisując się tym samym w ekologiczny styl życia w zgodzie z naturą. Poza domowymi uprawami, coraz większym zainteresowaniem cieszy się segregacja odpadów, a niedaleką przyszłością jest także samodzielne produkowanie nawozów.

Indoor gardening to hobby, które znajduje coraz większe grono zwolenników. Założenie własnej uprawy ma wiele zalet i jest możliwe nawet na małym metrażu. W niewielkich kuchniach najlepiej sprawdzą się doniczki postawione na półkach i parapetach czy kwietniki zawieszone na ścianie lub suficie. Moda na ogród w domu promuje zdrowe odżywianie. Co więcej, rośliny, także te w domu, mają pozytywny wpływ na nasze samopoczucie - oczyszczają powietrze i produkują tlen, co jest szczególnie cenne w dużych miastach, zmagających się z problemem smogu. Domowy ogród nie wymaga dużych nakładów finansowych, a może przynieść wiele radości. Oaza w mieszkaniu wyciszy nasze zmysły i może również wzbogacić naszą dietę.

Co można wyhodować w kuchni?

Najbardziej popularnymi roślinami, które uprawiamy w kuchniach są:

 • szczypiorek
 • rzeżucha
 • rozmaryn
 • tymianek
 • pietruszka
 • bazylia

Na parapecie z powodzeniem możemy uprawiać także pomidory i paprykę. Najważniejszym czynnikiem, wpływającym na wzrost ziół i warzyw, poza nawozem, jest odpowiednie oświetlenie. Najwięcej słońca potrzebują zioła, np. rozmaryn. Nieco mniej wymagające są natomiast pietruszka i szczypior. Doniczki z tymi warzywami mogą stać w półcieniu.

Rozwiązania przyjazne naturze

Na rynku dostępnych jest wiele produktów, które wspierają proekologiczną postawę. Wśród nowości pojawiły się między innymi urządzenia hydroponiczne do wzrostu ziół. Ich innowacyjność polega na tym, że rośliny nie wymagają gleby. Kolejna propozycją, wpisująca się w nurt eko, są specjalne systemy do segregacji odpadów o różnych rozmiarach i przeznaczeniu. Temat znany, ale nadal nie będący standardem w naszych domach, co pozostawia producentom szerokie pole do popisu. Funkcjonalne i proste w obsłudze selektory kuchenne proponuje marka Blanco. To przemyślane i pomocne rozwiązanie ułatwi odpowiednie rozdzielenie śmieci, a przy okazji będziemy mieli porządek w szafce pod zlewozmywakiem. Co więcej Blanco wprowadziło ostatnio interesujący i bardzo funkcjonalny model zlewozmywaka Collectis kompatybilny z opisanymi systemami segregacji. Dodatkowa komora w połączeniu ze specjalnym wkładem daje nowe możliwości w zakresie radzenia sobie z odpadami organicznymi w kuchni. Obieramy i kroimy produkty na desce, potem jednym ruchem ręki przesuwamy resztki do specjalnego pojemnika. Następnie wkład z pokrywką możemy zawiesić w koszach selektorów o różnej pojemności. Proste!

Komfortowe centrum dowodzenia

Ekologiczna kuchnia, dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z łatwością stanie się funkcjonalnym centrum dowodzenia. Jak twierdzą eksperci, zagospodarowanie przestrzeni skoncentrowanej w pobliżu zlewozmywaka to czynnik, który ma największy wpływ na komfort pracy w kuchni.
Strefa wokół zlewozmywaka jest niezwykle ważnym, wielozadaniowym stanowiskiem roboczym, które służy nie tylko do mycia naczyń czy produktów spożywczych, ale także do wstępnej obróbki potraw oraz realizacji innych domowych zadań. Praktyczny zlewozmywak z różnymi udogodnieniami, niezależnie od swoich rozmiarów może np. ułatwić pielęgnację domowego ogródka. Wyciągana wylewka w baterii kuchennej będzie pomocnym rozwiązaniem, które umożliwia nawadnianie roślin bezpośrednio z kranu. Dobrze przemyślana i zagospodarowana strefa zmywania, poprawia komfort pracy. Wykorzystanie dodatkowych, przydatnych akcesoriów: dopasowanych do komory desek do krojenia, ociekaczy, odsączarek, pojemników czy kratek umieszczanych na dnie komory pomaga w utrzymaniu porządku oraz pozwala na oszczędność miejsca, którego często brakuje w kuchni – wyjaśnia Magdalena Wrońska-Shohag, wiceprezes Zarządu marki Comitor.

Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane