Kontakt Serwis Gdzie kupić

Instrukcje

 

Dział „Instrukcje" zawiera informacje dla użytkowników oraz instalatorów pomocne w samodzielnym rozwiązywaniu problemów związanych z montażem, regulacją produktów Blanco, a także ich demontażem w celu przeprowadzenia naprawy czy wymiany podzespołów urządzenia oraz pielęgnacji i bezpiecznego użytkowania produktów marki Blanco. Znajdują się tutaj zarówno informacje w trybie online opracowane przez Serwis Blanco, jak i dokumenty do pobrania

 

Baterie jednouchwytowe tzw.mieszające, z uwagi na oszczędność zużycia wody oraz łatwą obsługę są coraz częściej instalowane w naszych domach. Regulacja temperatury i wielkości strumienia wody odbywa się w nich poprzez zmianę kąta ustawienia uchwytu. Uniesienie dźwigni powoduje większy przepływ wody, jej obniżenie zmniejszenie strumienia, natomiast ułożenie jej w najniższym położeniu całkowicie zamyka dopływ wody z instalacji.

SZCZEGÓŁY

Większość produkowanych zlewozmywaków z kompozytu Silgranit czy też ze staliszlachetnej nie posiada wybitych otworów do montażu baterii. Są to przede wszystkim zlewozmywaki odwracalne (uniwersalne) i wykonanie otworu pod baterię, pokrętło korka będzie zależało od tego w jaki sposób, którą stroną obsadzimy zleozmywak w blacie.

SZCZEGÓŁY

Jeżeli chcesz mieć pewność, że Twoja bateria BLANCO będzie Ci długo służyła, musisz ją utrzymywać w dobrym stanie. Brak odpowiedniej konserwacji i pielęgnacji może znacznie skrócić czas jej poprawnego działania. Najczęstszą przyczyną awarii baterii jednouchwytowych jest brak konserwacji, zużycie uszczelek korpusu wewnętrznego baterii lub uszkodzenie głowicy. Na płytkach ceramicznych głowicy osadza się osad lub zanieczyszczenia, które powodują rozszczelnienie się współpracujących płytek i nieszczelność baterii.

SZCZEGÓŁY

Zlewozmywaki Blanco wykonane z kompozytu Silgranit oraz ze stali szlachetnej,  wyposażone są w instrukcje i elementy montażowe do montażu nakładanego lub montażu na równi z blatem. Producent umożliwia także montaż tych zlewozmywaków od dołu jako podwieszane do blatów kamiennych lub nienasiąkliwych blatów kompozytowych o grubości min. 25mm. W przypadku blatów cieńszych, należy zastosować  blat na podbudowie drewnianej o grubości 15mm. W blacie lub w podbudowie drewnianej należy wykonać otwory na głębokość 14mm i średnicy 5mm pod specjalne kołki rozporowe.

SZCZEGÓŁY

 

Nim wyruszymy na zakupy, konieczne jest określenie rodzaju instalacji zasilającej w wodę, wysoko- czy niskociśnieniowa (mniej popularna). Bateria musi być do niej przystosowana, aby nie uszkodzić urządzeń dostarczających ciepłą wodę i nie spowodować katastrofy w postaci zalania mieszkania.

SZCZEGÓŁY

Wszystkie zlewozmywaki Blanco w zestawie posiadają zestaw odpływowy tzw. armatura przelewowo-odpływowa, zgodny z normą PN-EN 274-1 Zestawy odpływowe przyborów sanitarnych. Zestawy nie są wyposażone w syfon, który należy nabyć oddzielnie. Może to być syfon rurowy lub butelkowy. Każdy syfon spełniający warunki określone niniejszą normą, bez problemu można podłączyć do zestawu odpływowego zlewozmywaka BLANCO.

SZCZEGÓŁY

Młynki firmy InSInkErator to niezawodne i bezobsługowe urządzenia wykonane z najlepszych i najtrwalszych materiałów. Jak każde urządzenie posiadają wiele zabezpieczeń chroniących nie tylko użytkownika ale również samo urządzenie przed jego uszkodzeniem. Jednym z takich zabezpieczeń jest wyłącznik przeciążenia urządzenia. Podstawowym jednak czynnikiem wpływającym na sprawność urządzenia i jego estetykę jest właściwa pielęgnacja i użytkowanie młynka zgodnie z zaleceniami producenta.

SZCZEGÓŁY

 

Montaż najlepiej powierzyć doświadczonemu instalatorowi lub serwisantowi Comitor, który wykona wszelkie czynności konieczne do zamontowania młynka do zlewozmywaka, przyłączenia zmywarki i instalacji kanalizacyjnej.  Wykonując montaż samodzielnie należy postępować bezwzględnie wg wskazówek instrukcji załączonej do produktu. Zanim jednak sięgną Państwo po instrukcję, prosimy zapoznać się z naszymi wskazówkami, które z pewnością będą bardzo pomocne.

SZCZEGÓŁY

 

Zapraszamy do kontaktu

Barbara Wiaderna
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 20
Serwis Comitor
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Laskowicka 24, 94-111 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”);
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 04 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane