Kontakt Serwis Gdzie kupić

Montaż młynka InSinkErator

Montaż najlepiej powierzyć doświadczonemu instalatorowi lub serwisantowi Comitor, który wykona wszelkie czynności konieczne do zamontowania młynka do zlewozmywaka, przyłączenia zmywarki i instalacji kanalizacyjnej.  Wykonując montaż samodzielnie należy postępować bezwzględnie wg wskazówek instrukcji załączonej do produktu. Zanim jednak sięgną Państwo po instrukcję, prosimy zapoznać się z naszymi wskazówkami, które z pewnością będą bardzo pomocne.

Przed rozpoczęciem instalacji rozdrabniacza odpadków należy zapoznać się z podręcznikiem instalacji i obsługi. Należy także określić, jakie narzędzia, materiały i akcesoria będą potrzebne oraz upewnić się, czy dostępne są wszystkie niezbędne części rozdrabniacza.

SPRAWDZANIE WYMIAROW INSTALACJI

 

Przed przystąpieniem do instalacji radzimy dokładnie sprawdzić czy instalacja będzie możliwa. Prosimy sprawdzić:

  • Wysokość rozdrabniacza
  • Odległość od spodniej części zlewu do linii środkowej wylotu wyładowczego. (Dodać 12 mm w przypadku zlewu ze stali nierdzewnej.)
  • Odległość od środka wylotu wyładowczego do końcówki rury wyładowczej.
  • Szerokość rozdrabniacza
  • Odległość od pionowej linii środkowej do linii środkowej złączki syfonu kanalizacyjnego.

Aby zapewnić poprawny odpływ i zapobiec pozostawaniu wody w rozdrabniaczu należy umieścić rurę odpływową wchodzącą do ściany w taki sposób, aby znajdowała się ona niżej od wylotu wyładowczego rozdrabniacza.

 

 

ROZMONTOWYWANIE ZESPOŁU MONTAŻOWEGO NOWEGO ROZDRABNIACZA

  1. Obrócić zespół montażowy (patrz rysunek 3.1) i luzować śruby mocujące (1) do momentu uzyskania dostępu do pierścienia zatrzaskowego (2).
  2. Za pomocą śrubokręta podważyć pierścień zatrzaskowy. Zespół montażowy jest teraz rozłożony.

 

 

PODŁĄCZANIE GORNEGO ZESPOŁU MONTAŻOWEGO DO ZLEWU

  1. Umieścić jedną z dwóch gumowych uszczelek (2) pod kołnierzem zlewu (1). Upewnić się, że obszar otworu w zlewie jest czysty i umieścić w nim kołnierz/uszczelkę. Aby utrzymać kołnierz zlewu na swoim miejscu można użyć ciężkiego przedmiotu. (Należy umieścić ręcznik pod tym przedmiotem, aby nie porysować zlewu.)

  2. Wykonując tę czynność pod zlewem, należy nałożyć drugą gumową uszczelkę (2), uszczelkę włókienną (opcjonalne) (3) i metalowy pierścień zabezpieczający (4) płaską powierzchnią do góry) na kołnierz zlewu.

  3. Przytrzymując razem drugą gumową uszczelkę, uszczelkę włókienną (opcjonalne) oraz metalowy pierścień zabezpieczający, nasunąć pierścień montażowy (5) na kołnierz zlewu, tak aby dopasował się z pierścieniem zabezpieczającym.

  4. Dociskając mocno gumową uszczelkę, uszczelkę włókienną (opcjonalne), pierścień zabezpieczający oraz montażowy do spodniej strony zlewu, nasunąć pierścień zatrzaskowy (7) na kołnierz zlewu, tak aby dopasował się z rowkiem do kołnierza.

  5. Dokręcić trzy śruby montażowe (6) do zlewu, tak aby zespół mocujący był dokładnie i równo dociśnięty do zlewu.

 

 

PODŁĄCZANIE ZMYWARKI  I POŁĄCZENIA PRZELEWOWEGO

 

Woda odpływowa ze zmywarki może zostać wpuszczona do rozdrabniacza poprzez otwór wlotowy na górnej części rozdrabniacza. Otwór wlotowy wszystkich modeli zablokowany jest od wewnątrz korkiem. Raz usuniętego korka nie można zamocować ponownie.

INFORMACJA:

Jeśli zmywarka zostanie podłączona bez uprzedniego wyjęcia korka, może nastąpić jej przepełnienie.

USUWANIE KORKA

JEŚLI ROZDRABNIACZ NIE BĘDZIE PODŁĄCZANY DO ZMYWARKI DO NACZYŃ NIE NALEŻY USUWAĆ KORKA !

 

  1. Położyć rozdrabniacz na boku i wsunąć do jego wlotu śrubokręt tak, aby końcówka zetknęła się z zewnętrzną krawędzią korka.
  2. Stukać młotkiem w uchwyt śrubokrętu do momentu odłamania korka (patrz rysunek 6.1).
  3. Wyjąć korek z wnętrza rozdrabniacza.

Jeśli zlew wyposażony jest w instalację przelewową, należy ją połączyć z wlotem przelewowym na rurze wylotowej (patrz rysunek 6.2). Aby podłączyć instalację przelewową należy wyjąć korek z rury wylotowej poprzez odkręcenie zaślepki na złączu przelewowym (patrz rysunek 6.3).

 

 

PODŁĄCZANIE ROZDRABNIACZA DO ZESPOŁU MONTAŻOWEGO

Przed zamocowaniem rozdrabniacza do zlewu należy wyjąć wszystkie przedmioty z komory

mielącej rozdrabniacza.

  1. Produkt powinien zostać zainstalowany tak, aby przycisk resetujący silnik znajdujący się na dole rozdrabniacza był łatwo dostępny. Nie należy tego miejsca zastawiać żadnymi przedmiotami.
  2. Przed podłączeniem rozdrabniacza do zespołu montażowego należy zdjąć perforowaną część etykiety z danymi znajdującej się na podstawie rozdrabniacza i odłożyć aby po montażu umieścić ją na froncie młynka (Patrz rysunek 7.1.)
  3. Umieścić rozdrabniacz z trzema klapkami montażowymi (1) ułożonymi w pozycji gotowej do wsunięcia się na szyny montażowe (2). (Patrz rysunek 7.2.)
  4. Podnieść rozdrabniacz, włożyć górną część (uszczelkę montażową) do układu montażowego i przesunąć dolny pierścień montażowy w prawo (kluczem lub regulowanymi szczypcami) do momentu, gdy klapki montażowe zablokują krawędzie (3) szyn pierścienia montażowego (patrz rysunek 7.3). Upewnić się, że wszystkie trzy klapki montażowe zablokowały krawędzie. Rozdrabniacz powinien teraz wisieć samodzielnie.
  5. Odkręcić wodę i sprawdzić, czy nie ma przecieków.

 

EVOLUTION 200 I EVOLUTION 100, MODEL 66 Włożyć tłumik dźwięku do otworu w zlewie płaską stroną do góry. (Patrz rysunek 7.4.)

 

 

PODŁĄCZANIE RURY WYŁADOWCZEJ DO RURY KANALIZACYJNEJ

Wszystkie modele Evolution 200 i Evolution 100 powinny być podłączane do dostarczonej rury wylotowej za pomocą sprężynowej opaski zaciskowej (patrz rysunek 9.1). W przypadku niewykorzystania dostarczonych rur i sprężynowej opaski zaciskowej gwarancja straci ważność, a także możliwe jest uszkodzenie mocowania antywibracyjnego rury wylotowej. Nie używać kitu hydraulicznego na żadnym z połączeń rozdrabniacza z wyjątkiem kołnierza zlewu. Nie używać szczeliw gwintowych i lakieru do rur. Środki te mogą uszkodzić rozdrabniacz i powodować uszkodzenie mienia. Należy regularnie sprawdzać rozdrabniacz i łączenia hydrauliczne w poszukiwanie przecieków, ponieważ mogą one powodować uszkodzenia mienia. Producent nie jest odpowiedzialny za uszkodzenia mienia spowodowane przeciekami.

INSTALACJA RURY WYŁADOWCZEJ (EVOLUTION 200 I EVOLUTION 100)

Umieścić rurę wyładowczą (2) w mocowaniu antywibracyjnym rury wylotowej. Zabezpieczyć sprężynową opaską zaciskową (1). (Patrz rysunek 9.1.)

INSTALACJA RURY WYŁADOWCZEJ (MODELE 56 i 66)

  1. Nałożyć metalowy kołnierz (4) na rurę wyładowczą (6). Włożyć gumową uszczelkę (3) wypustką w stronę metalowego kołnierza do rury wyładowczej. (Patrz rysunek 9.2.)
  2. Przymocować metalowy kołnierz i rurę wyładowczą do rozdrabniacza za pomocą dwóch śrub 13 mm (5).

ETAPY 3-5 SĄ WAŻNE DLA WSZYSTKICH ROZDRABNIACZY

  1. Obrócić rozdrabniacz w taki sposób, aby wyrównać rurę wyładowczą względem odpływu. (Aby zapobiegać przeciekom, nie należy ciągnąć lub wyginać rury odpływowej w stronę odpływu.) Jeśli rura wyładowcza jest zbyt krótka, można dokupić przedłużenie w sklepie z odpowiednim sprzętem. (Rozdrabniacz powinien znajdować się w pozycji pionowej, aby zapobiec wibracjom.)
  2. Umieścić nakrętkę, a następnie nasadkę pierścieniową na rurze odpływowej (nie znajduje się w zestawie) i zacisnąć na odpływie. (W przypadku zlewu podwójnego należy używać oddzielnych odpływów dla każdej z części zlewu.)
  3. Upewnić się, że dolny pierścień mocujący jest dobrze przymocowany do krawędzi na kołnierzu montażowym. (Patrz rysunek 7.3.)

 

 

PODŁĄCZANIE ROZDRABNIACZA DO ŹRODŁA PRĄDU

Osoby, które nie znają zasad pracy z prądem elektrycznym powinny poprosić wykwalifikowanego elektryka o podłączenie rozdrabniacza do obwodu elektrycznego. Nie należy modyfikować wtyczki dołączonej do urządzenia. Nieprawidłowe podłączenie przewodu uziemiającego urządzenia może doprowadzić do porażenia prądem. Nie podłączać przewodu uziemiającego do rury z gazem. Nie podłączać ponownie prądu elektrycznego w głównym panelu roboczym, jeśli nie są zainstalowane odpowiednie gniazda z uziemieniem. Jeśli kabel zasilający zostanie uszkodzony, należy wymienić go u producenta, przedstawiciela serwisu lub innej wykwalifikowanej osoby, aby uniknąć ryzyka.

INFORMACJA:

Konieczny jest dostęp do gniazda z uziemieniem. Dodatkowe gniazda powinny być instalowane przez wykwalifikowanego elektryka i zaopatrzone w odpowiednie uziemienie. Rozdrabniacz wyposażony jest we wtyczkę i kabel.

WŁĄCZANIE/WYŁĄCZANIE

Dostępne są dwa tryby sterowania rozdrabniaczami z możliwością ciągłego podawania: przełącznik dwubiegunowy i przełącznik powietrzny (wbudowany w Evolution 200, Evolution 100 i w Modelu 66; dostępne jako akcesoria dodatkowe dla pozostałych modeli).

Przełącznik dwubiegunowy (1):

Jeśli do instalacji potrzebny jest przełącznik ścienny (nie znajduje się w zestawie), powinien zostać zainstalowany przez osobę wykwalifikowaną i mieć oznaczenie wł./wył. Należy go umieścić w odpowiedniej pozycji nad obszarem roboczym, z minimalnie 3 mm odstępem między biegunami. Podłączyć do uziemionego gniazda ściennego 20 A (2) za pomocą kabla 20 A. (Patrz rysunek 10.1.)

Przełącznik powietrzny (Evolution 200, Evolution 100, Model 66):

Rozdrabniacze Evolution 200, Evolution 100, Model 66 mają wbudowany przełącznik powietrzny (wykończenie w kolorze chromu). Przełącznik powietrzny włącza/wyłącza urządzenie wysyłając impuls powietrzny do skrzynki sterowej.

INSTALACJA PRZEŁĄCZNIKA POWIETRZNEGO

Przełącznik powietrzny posiada dwa różne rodzaje wykończenia przycisków. Aby zmienić końcówkę przycisku (opcjonalnie) wystarczy podważyć i zdjąć aktualnie zamocowany przycisk, a następnie połączyć nową końcówkę przycisku z miechem. (Patrz rysunek 10.2.)

 

  1. Wykonać otwór w blacie kuchennym lub zlewozmywaku w możliwie najdogodniejszym miejscu o średnicy 33mm.
  2. Zdjąć nakrętkę z miecha przycisku, pozostawiając jednocześnie podkładkę ze stali nierdzewnej i gumową uszczelkę na swoich miejscach. Wsunąć jedną z końcówek rury PVC na dziobek miecha przycisku, przełożyć drugą końcówkę rury przez otwór w blacie i przez nakrętkę znajdującą się pod blatem. (Patrz rysunek 10.3.)
  3. Zamocować miech przycisku w otworze i dokręcić nakrętkę znajdującą się pod blatem kuchennym do momentu, kiedy nie będzie się nim dało poruszać ręką. Nie dokręcać nakrętki za pomocą klucza. (Patrz rysunek 10.4.)
  4. Nałożyć mocno drugą końcówkę przewodu powietrznego na dziobek przełącznika powietrznego, który znajduje się u dołu rozdrabniacza. (Patrz rysunek 10.5.)

WYŁĄCZANIE PRZEŁĄCZNIKA POWIETRZNEGO

Można wyłączyć przełącznik powietrzny, jeśli preferuje się korzystanie z przełącznika ściennego. Młynek do rozdrabniania odpadków jest dostarczany klientowi z przełącznikiem w pozycji „Wył.”.

  1. Wsunąć jedną z końcówek przewodu PVC na dziobek miecha przycisku. (Patrz rysunek 10.3.)
  2. Nałożyć mocno drugą końcówkę przewodu powietrznego na dziobek przełącznika powietrznego, który znajduje się u dołu rozdrabniacza. (Patrz rysunek 10.5.)
  3. Nacisnąć raz przełącznik powietrzny i poczekać aż słyszalne będzie wyraźne „kliknięcie”. Zdjąć i usunąć miech przycisku i przewód PVC. Młynek można teraz aktywować przełącznikiem ściennym.

 

Przed uruchomieniem i użytkowaniem prosimy zamknąć zlew korkiem. Wypełnić komorę zlewozmywaka wodą, wyjąć korek i poszukać przecieków. Jeśli pojawią się nieszczelności montaż należy poprawić.

 

 

Instalacja rozdrabniacza została zakończona.

Przed użyciem rozdrabniacza należy przeczytać wszystkie instrukcje obsługi i bezpieczeństwa.

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Barbara Wiaderna
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 20
Serwis Comitor
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

  1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Laskowicka 24, 94-111 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”);
  2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 04 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
  3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
  4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
  5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
  6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
  7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
  8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
  9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
  10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
  11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
  12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
  13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane