Kontakt Serwis Gdzie kupić

Jak działa młynek do odpadów?

Młynek do odpadków bio w zlewie jest urządzeniem bezpiecznym. Zamontowane w nim elementy rozdrabniające nie mają ostrych krawędzi, nie są umiejscowione bezpośrednio w świetle otworu wrzutowego a otwory służące do rozdrabniania są zbyt małe aby spowodować niebezpieczeństwo. Włożenie palca przy wpychaniu odpadków do wnętrza młynka nie skutkuje obrażeniami. Zalecamy jednak zachować ostrożność i nie wkładać rąk do komory rozdrabniania podczas pracy urządzenia. Przy każdym urządzeniu mechanicznym, a młynek jest również takim urządzeniem, należy zachować rozwagę i czujność, zwłaszcza jeśli w domu przebywają dzieci.

Rozdrabniacz odpadków bio usuwa wszystkie odpadki organiczne, które powstały w naszej kuchni np.: warzywa, obierki ziemniaków, kości kurczaków, drobne kości ssaków, kawałki ryb, skorupki jajka, wyciśnięte cytryny, lub inne owoce, łupiny orzechów, pestki owoców, fusy po kawie, herbacie oraz wszystkie pozostałości po posiłkach. Zalecamy duże i/lub włókniste obierki np. łupin kukurydzy, karczochów pokroić nożem dzieląc je na kilka kawałków nie większych jak 3-5cm a skorupki, łupiny orzechów, pestki lub kości stopniowo (w niewielkich ilościach) wkładać do zmielenia. Należy pamiętać aby każdorazowo przy uruchomieniu urządzenia zapewnić właściwe chłodzenie przez puszczenie do młynka zimnej wody. Odpady należy wrzucać do rozdrabniacza powoli i stopniowo, pamiętać o udrożnieniu komory przez otwarcie/uchylenie  korka wlotu do rozdrabniacza aby woda mogła swobodnie przepływać w celu minimalizacji hałasu, chłodzenia elementów i uniemożliwienia wydostania się mielonych odpadów.

Nie wolno mielić odpadów innych niż żywność, wrzucać do młynka: sznurków, torebek po herbacie, folii, papieru, materiałów metalowych i szklanych oraz warzyw włóknistych. Zalecamy aby korek wlotu do rozdrabniacza był zawsze umieszczony w otworze, kiedy urządzenie nie pracuje aby zredukować ryzyko wpadnięcia niepożądanych przedmiotów.

 

Nie wolno wlewać gorących tłuszczów prosto z patelni lub wkładać tłuszczów np. masła, smalcu co powoduje uszkodzenie i/lub zapchanie systemu, kanalizacji.

 

Nie wolno używać rozdrabniacza do usuwania farb, rozpuszczalników, domowych środków czyszczących i chemikaliów, płynów motoryzacyjnych, tworzyw sztucznych.

 

Nie wkładać rąk lub palców do rozdrabniacza. Zachować szczególną ostrożność podczas obsługi urządzenia.

 

Nie wolno używać gorącej wody podczas rozdrabniania (gorąca woda może przepływać przez rozdrabniacz który w danym momencie nie mieli).  W czasie mielenia należy wlewać do rozdrabniacza zimną wodę przy minimalnym przepływie 6 litrów na minutę co zapewnia odpowiednie chłodzenie młynka.

 

Nie można zakręcać wody lub wyłączać rozdrabniacza przez zakończeniem mielenia, dopóki nie będzie słychać tylko dźwięku wody.

 

Długość pracy ciągłej nie powinna przekraczać 3- 5min.

Urządzenie nie może być używane przez osoby ( w tym dzieci) o ograniczonych możliwościach fizycznych, motorycznych, umysłowych lub nie posiadające niezbędnego doświadczenia i/lub wiedzy. Użytkowanie urządzenia przez takie osoby jest możliwe wyłącznie pod nadzorem opiekuna.

Wrzucenie odpadków do wylotu młynka i odkręcenie wody sprawia, że zostają one wepchnięte do komory i po włączeniu młynka wprowadzone w ruch wirowy. W komorze młynka znajduje się tarcza na której osadzone są kułaki wykonane ze stali nierdzewnej. Ich zadaniem podczas obracania  jest rozbicie i rozdrobnienie miękkich odpadów o ściany młynka (Model 56 i 66). Model EVOLUTION 100 posiada dodatkowo kanały koronkowe wycięte w ścianie młynka. Siła odśrodkowa wywołana wirującą tarczą z kułakami wyrzuca rozdrobnione cząsteczki odpadków na koronkową, nieruchomą ścianę tulei komory rozdrabniania, powodując dalsze ich rozdrabnianie. Model EVOLUTIO N 200  pod tarczą z kułakami posiada dodatkowo drugą tarczę tnącą jako trzeci, końcowy stopień rozdrabniania. Wszystkie trzy stopnie rozdrabniania pokazano na filmie poniżej. Tak rozdrobnione resztki razem z wodą bez problemu przepływają przez rurę kanalizacyjną.

Po zakończeniu pracy należy wyłączyć urządzenie i puścić wodę na przynajmniej 15 sekund w celu przepłukania rury odpływowej.

Zapraszamy do kontaktu

Aleksandra Łabsz
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 17
Serwis Comitor
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane