Kontakt Serwis Gdzie kupić

Jak wybrać odpowiedni młynek do odpadków?

Młynki odpadków bio w wielu krajach są standardowym rozwiązaniem i znajdują się prawie w każdej kuchni. Odpływy kuchennych zlewów i małej średnicy kanalizacja nie pozwalają na wrzucenie do zlewozmywaka  większych kawałków jedzenia, ponieważ najczęściej  doprowadzają do zatkania kanalizacji. Odpadki z jedzenia należy segregować osobno, co zabiera miejsce w kuchni, szybko się psują, więc trzeba je natychmiast usuwać aby zapobiec nieprzyjemnym zapachom i zawsze jest z nimi problem. Z młynkiem odpadków kuchennych pozbywamy się tego problemu. Firma COMITOR, wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, posiada w swojej ofercie doskonałe młynki do odpadków renomowanej firmy InSinkErator, będące niezastąpionym elementem w każdej kuchni.

Czy warto kupić młynek odpadków bio?

Posiadając młynek do odpadów problem niedrożnej kanalizacji i osobnego segregowania odpadków spożywczych nie występuje. Wszystko, co do niego wrzucimy, zostanie zmielone, upłynnione i bez problemu przepłynie przez rury instalacji w domu. Wszystkich resztek z jedzenia, obierek a nawet małych kości pozbywamy się na bieżąco i nie musimy ich przechowywać w koszu na śmieci, który jest siedliskiem bakterii.

Dlaczego rozdrabniacz odpadków bio InSinkErator?

 • Pomaga zachować czystość i higienę w kuchni
 • Zapewnia wygodny sposób postępowania z odpadkami i nieprzyjemnymi zapachami w kuchni
 • Pomaga pozbyć się żywności, która nie może być kompostowana
 • Ogranicza liczbę wyjść do pojemników na śmieci, śmietników i zsypów
 • Pomaga w oddzieleniu odpadów przeznaczonych do recyclingu
 • Redukuje masę cieczy a zatem i ciężar zawartości kosza na śmieci
 • Pomaga zmniejszyć objętość odpadów na składowiskach śmieci
 • Pomaga zmniejszyć ilość gazów cieplarnianych powstających na wysypiskach śmieci
 • Pomaga ograniczyć robactwo wokół terenów składowania śmieci
 • Składowanie oczekujących na odbiór odpadów z żywności nie jest konieczne

Do jakich zlewozmywaków można zamontować młynki?

W zasadzie do wszystkich zlewozmywaków z odpływem 3,5” o ile producent zlewozmywaka nie  wyklucza możliwości instalacji młynka. W zlewozmywakach Blanco, stalowych i wykonanych z kompozytu Silgranit nie ma żadnych przeszkód do podłączenia młynka odpadków. Do zlewozmywaków z kompozytu Silgranit zalecamy montaż młynków InSinkErator serii EVO 100 i EVO 200, które posiadają dodatkowy system tłumienia drgań, co ma wpływ na materiał z którego wykonany jest zlewozmywak.

Do zlewozmywaków ceramicznych, w zasadzie wszyscy producenci, nie zalecają montażu młynka. Zlewozmywak ceramiczny wykonany najczęściej z glinki ogniotrwałej lub kamionki szlachetnej nie jest odporny na wibracje i drgania jakie może powodować młynek podczas pracy. Radzimy sprawdzić przed zakupem, czy producent Państwa zlewozmywaka ceramicznego umożliwia montaż młynka.

Producent zlewozmywaków Blanco wskazuje na zachowanie wyjątkowej ostrożności w doborze typu i producenta młynków/rozdrabniaczy do odpadków kuchennych, które miałyby być montowane w zlewozmywakach i komorach podwieszanych wykonanych z ceramiki. Wibracje powodowane pracą młynka i jego ciężar mogą uszkodzić zlewozmywak. Importer produktów Blanco, Comitor Sp. z o.o.  udziela dwuletniej gwarancji na zlewozmywaki i komory podwieszane z ceramiki pod warunkiem zastosowania oryginalnego młynka produkcji InSinkErator serii EVO 100 lub EVO 200. W niniejszym przypadku należy zadbać o staranny montaż. Zastosowanie młynka w zlewozmywakach i komorach podwieszanych wykonanych z ceramiki wyklucza uprawnienia użytkownika do świadczeń z gwarancji wieczystej udzielanej przez Comitor Sp. z o.o.

Jak wybrać odpowiedni młynek odpadków bio?

Rodzaj młynka powinien być dobrany w zależności od tego, jak dużo gotujemy w domu i jakim problemem jest dla nas składowanie odpadków w koszu. Jeżeli dana rodzina częściej je na mieście niż w domu, to nie ma sensu kupować bardzo pojemnego młynka o dużej mocy. Natomiast w sytuacji, kiedy posiłki są codziennie przygotowywane, a ilość odpadków dość znaczna, korzystniej jest postawić na droższy i mocniejszy młynek.

 

Dobry młynek do odpadów kuchennych powinien cechować się ważnymi parametrami, takimi jak:

1. Moc młynka i stopnie rozdrabniania

Od tego jak młynek poradzi sobie z odpadkami i co będzie można w nim mielić zasadnicze znaczenie ma moc młynka i ilość stopni rozdrabniania. Młynki o słabszej mocy, z jednym stopniem rozdrabniania są tańsze, ale jednocześnie rodzaj odpadków jakie będzie można do nich wrzucać i stopień rozdrobnienia jest mniejszy a czas mielenia dłuższy. Młynek o mocy 0.55 KM z jednym stopniem rozdrabniania (model 56) nie poradzi sobie z twardymi resztkami, natomiast dla takiego, który posiada moc 0.75 KM i kilka stopni rozdrabniania resztek nie będą one żadnym problemem (model EVO 100 – 2 stopnie lub 200 – 3 stopnie). Im mocniejszy jest młynek i im więcej stopni rozdrabniania, tym lepiej i szybciej poradzi sobie z odpadkami takimi jak włókniste warzywa czy drobne kości. Parametry powinny zostać dobrane do naszych potrzeb, a także do rodzaju odpadków, których chcemy się pozbyć. Jeżeli młynek ma usunąć z naszej kuchni absolutnie wszystkie odpadki spożywcze, to musi mieć jak najwyższą moc i jak najwięcej stopni rozdrabniania. Jeżeli natomiast ma sobie radzić wyłącznie z miękkimi odpadami, jego moc może być niższa a jeden stopień rozdrabniania wystarczający (Model 56 moc 0.55 KM lub model 66 o mocy 0.75 KM).

2. Poziom głośności młynka

Każdy użytkownik urządzenia chciałby, żeby urządzenie było jak najcichsze, aby nie powodowało akustycznego dyskomfortu podczas obsługi. Producenci młynków raczej nie podają danych o stopniu hałasu urządzeń, gdyż  młynek użytkuje się na tyle krótko, że każdy hałas jest do zniesienia. W ofercie Comitor z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ młynki InSinkErator to najlepiej oceniana marka na rynku polskim i na świecie. Model 66 jest o 20% bardziej wyciszony niż model 56, Evo 100 o 40%, a Evo 200 pracuje o 60% ciszej. Ważne jest również to, w jakim zlewozmywaku zamontowany jest młynek. Młynki najgłośniej działają w zlewozmywakach ze stali, natomiast zdecydowanie ciszej w zlewozmywakach wykonanych z ceramiki i granitu.

3. Pojemność komory młynka odpadków bio

Im większa komora, tym więcej możemy zmielić jednocześnie w krótszym czasie. To, jaką komorę powinien posiadać nasz młynek, zależy przede wszystkim do tego, jak dużej rodzinie będzie służył. Modele 56 i 66 mają pojemność 980 ml, są przeznaczone dla rodziny dwu lub trzyosobowej. Model Evo 100 posiada komorę 1005 ml a Evo 200 pojemność 1180 ml z przeznaczeniem dla rodzin czteroosobowej lub więcej.

4. Gwarancja i serwis

Gwarancja i sprawna obsługa serwisu jest bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o zakupie urządzenia. Firma Comitor posiada zespół przeszkolonych specjalistów do obsługi serwisowej młynków InSinkErator na terenie całej Polski. Kupując młynek w naszej firmie możesz być pewny, że nasz zorganizowany na terenie całej Polski serwis techniczny zapewni bezpieczeństwo nie tylko podczas trwania gwarancji, ale również po jej zakończeniu. Młynki InSinkErator w naszej ofercie mają różny okres gwarancji, od 2 do 6 lat w zależności od modelu młynka.

 

 

Zapraszamy do kontaktu

Aleksandra Łabsz
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 17
Serwis Comitor
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane