Kontakt Serwis Gdzie kupić

Pielęgnacja baterii zlewozmywakowych Blanco

Najczęściej spotykane są baterie zlewozmywakowe pokryte błyszczącą powłoką chromową. Inne popularne wykończenie to satyna (srebrny mat), stal szczotkowana (stal podrapana maszynowo metalową szczotką), granit (imitacja kamienia w różnych kolorach głównie przewidziana jako element wyposażenia zlewozmywaków kompozytowych). Daje to możliwość do indywidualnego komponowania armatury z charakterem całości wnętrza. Aby nasza bateria zachowała swoje walory estetyczne przez długi okres eksploatacji, niezmiernie ważna jest ich pielęgnacja i konserwacja. Zawsze stosuj się do zaleceń producenta, a produkt na długo będzie ozdobą Twojej kuchni.

Pielęgnacja

Niezbędnym czynnikiem do prawidłowego działania baterii oraz zachowania jej walorów estetycznych jest regularne czyszczenie. Do podstawowych czynności kosmetycznych należą:

Czyszczenie napowietrzacza (perlatora)

Czyszczenie należy wykonywać systematycznie, w zależności od stopnia zanieczyszczenia wody dostatecznie często. W tym celu należy wykręcić perlator z baterii. Po wykręceniu oczyścić sitko perlatora ( dobrze jest przepłukać je pod delikatnym strumieniem bieżącej wody). Wkręcić perlator na miejsce (pamiętając o prawidłowym założeniu uszczelki). W przypadku kiedy sitko perlatora jest mocno zabrudzone należy je natychmiast wymienić.

Czyszczenie powłok zewnętrznych

Zabrudzenia oraz plamy powstałe podczas codziennego użytkowania należy usuwać, przemywając baterię czystą wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń, opłukując czystą wodą i wycierając do sucha miękką szmatką. Nie należy dopuścić do powstania osadów z kamienia, które mogą uszkodzić baterię.

W przypadku pojawienia się kamienia na płaszczyźnie pionowej baterii, należy zastosować środek do rozpuszczania osadów wapiennych BLANCO ANTIKALK. Płyn należy nanieść na miękką szmatkę i owinąć nią zabrudzone miejsce na ok. 15 min. Rozpuści on osady wraz z zabrudzeniami nie uszkadzając powłoki baterii. W przypadku silnych zabrudzeń, czynność należy powtórzyć. Należy pamiętać, że po użyciu środka, baterię należy spłukać zimną wodą i wytrzeć do sucha.

Uwaga!
W przypadku pojawienia się kamienia na powierzchni baterii nie należy go usuwać, przez "zdzieranie" gąbką czy też szmatką. Kamień przylega do powierzchni tak mocno (cementacja), że przy próbie jego usunięcia odspaja się od powierzchni razem z powłoką chromowaną czy też lakierowaną. Jedynym rozwiązaniem jest rozpuszczenie osadu kamiennego przez środek BLANCO ANTIKALK.

 

Powierzchni baterii nie należy czyścić:

 • ostrymi ściereczkami lub środkami zawierającymi materiały ścierne,
 • środkami czyszczącymi zawierającymi kwasy, zasady
 • środkami zawierającymi alkohol lub rozpuszczalniki,
 • środkami zawierającymi podchloryn sodu i potasu np.wybielacze

Mogą one trwale uszkodzić powłokę baterii i utraci ona swoje walory estetyczne.

Konserwacja baterii

Powinna być przeprowadzona przynajmniej raz na dwa lata użytkowania, jeśli chcemy aby nasza bateria była niezawodna. Korpus wewnętrzny baterii powinien zostać oczyszczony z osadów wapiennych, należy też wymienić uszczelki wewnętrzne, które zużywają się w eksploatacji, sprawdzić głowicę gdyż to ona jest duszą baterii i zapewnia prawidłową pracę urządzenia a także oczyścić filtry zabezpieczające na wężykach zasilających i perlator (napowietrzacz lub aerator).  Bateria powinna zostać przesmarowana specjalnym smarem do armatur i sprawdzona pod względem szczelności. Tylko regularna konserwacja zapewni nam sprawność produktu na długie lata. Porady dotyczące konserwacji jak i cennik usługi znajduje się w dziale oferta

Spełniając wszystkie wymienione powyżej warunki z pewnością przez wiele lat będą Państwo szczęśliwie i bezproblemowo korzystać z baterii zlewozmywakowej BLANCO, która na długie lata będzie ozdobą w Państwa kuchni.

Zapraszamy do kontaktu

Barbara Wiaderna
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 20
Serwis Comitor
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Laskowicka 24, 94-111 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 04 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane