Kontakt Serwis Gdzie kupić

Pielęgnacja zlewozmywaków z kompozytu Silgranit®

Wszystkie zlewozmywaki ze stali, ceramiki czy innego kompozytu bez względu na to jaki producent je wytworzył, wcześniej czy później podczas eksploatacji ulegają zabrudzeniu. Nie wynaleziono jeszcze takiego materiału, który byłby odporny na wszelkie zabrudzenia, nie wymagającego czyszczenia i pielęgnacji. Aby zachować walory estetyczne zlewozmywaka Blanco z kompozytu Silgranit, radzimy stosować się do Instrukcji pielęgnacji zlewozmywaka i korzystać z sprawdzonych i specjalnie opracowanych przez Blanco środków i metod pielęgnacji produktu.

Tylko stosowanie się do zaleceń producenta zagwarantuje Państwu bezproblemowe użytkowanie zlewozmywaka, który pozostanie na zawsze ozdobą w Państwa kuchni.

Najczęściej spotykane zabrudzenia to powstające ma powierzchni plamy i przebarwienia.Ich przyczyną jest osad wapienny, którego występowanie związane jest z twardością wody. W twardej wodzie jest dużo rozpuszczalnych soli wapnia i magnezu, co powoduje osadzanie się tych związków na powierzchni zlewozmywaka granitowego. Na takim osadzie z kamienia łatwiej zatrzymują się cząsteczki brudu np. herbata, które z kolei prowadzą do powstawania brzydkich plam i utraty walorów estetycznych zlewozmywaka.W przypadku wystąpienia plam i przebarwień, należy rozpuścić je razem z osadem do którego przylgnęły. Jeżeli nie rozpuścimy osadu, nie usuniemy plam i brudu, który tkwi w samym osadzie. Producent w takich przypadkach poleca dwa środki specjalnie opracowane do stosowania przy urządzeniach Blanco. Są to : 

 •  BLANCO ACTIV
 •  BLANCO DailyClean+

Środki do pielęgnacji zalecane przez producenta

BLANCO ACTIV

 

BLANCO ACTIV stosujemy do systematycznego oczyszczania komory zlewozmywaka z osadów. Jest to środek całkowicie przyjazny środowisku, nie zawiera fosfatów i chloru. Środek produkowany w formie proszku, który wsypujemy  do komory z ciepłą wodą (ok. 2-3 cm wody o temp. 50-60 oC) na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Przez ten czas, środek rozpuszcza wszelkie osady razem z zabrudzeniami. W przypadku silnych zabrudzeń czynność należy powtarzać, aż do uzyskania całkowicie czystej i wolnej od osadów powierzchni.

Zalecamy profilaktyczne stosowanie środka BLANCO ACTIV regularnie co 2-3 tygodnie (zależy od jakości wody), nie czekając na pojawienie się osadu wapiennego czy zabrudzenia komory. Wczesne działanie i systematyczne oczyszczanie komory z osadów wapnia zdecydowanie ułatwia pielęgnację produktu.

BLANCO DailyClean+

 

BLANCO DailyClean+ to środek uniwersalny do rozpuszczania wszelkich osadów wapiennych, bezpieczny nawet dla każdego rodzaju powłoki baterii zlewozmywakowej Blanco. Środek w postaci płynu służy do rozpuszczania osadów w miejscach, w których nie możemy zastosować tabletki np. na płycie ociekowej, wokół baterii. Płyn należy rozpylić na powierzchni i pozostawić na 10-30min., aby rozpuścił biały nalot z wody. Następnie zlewozmywak należy spłukać wodą, umyć ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń i wytrzeć do sucha. W przypadku silniejszych osadów,  czynność należy powtórzyć aż do całkowitego oczyszczenia powierzchni.

BLANCO Zestaw do czyszczenia Silgranitu

 

Zestaw do głębokiego czyszczenia, przeznaczony do usuwania osadów z kamienia, tłuszczu i skrobi, ze zlewozmywaków i komór Silgranit. Zmniejsza i usuwa przebarwienia, dłużej przylegające plamy i uporczywe zabrudzenia.

 • DeepClean Silgranit w butelce o pojemności 1x250ml
 • DailyClean+ w butelce o pojemności 1x150ml
 • Czerwona gąbka Spontex 2 szt.


Uwaga: Przed użyciem dokładnie odkamienić zlewozmywak środkiem DailyClean+. Stosować wyłącznie do zlewozmywaków i komór BLANCO Silgranit. Nie stosować do baterii kuchennych ani baterii z kompozytu Silgranit. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką DeepClean Silgranit.

Instrukcja użycia: Rozpylić DailyClean+ na cały zlewozmywak z kompozytu Silgranit, odczekać chwilę i wytrzeć ściereczką z mikrofibry. Jeśli osad z kamienia nadal będzie widoczny, powtórzyć procedurę czyszczenia. Następnie nanieść preparat DeepClean SILGRANIT na powierzchnię zlewozmywaka i równomiernie zwilżyć czerwoną stroną lekko wilgotnej gąbki. Pozostawić na ok. 5 minut. Ponownie zwilżyć gąbkę i dokładnie wyczyścić cały zlewozmywak, wykonując okrężne ruchy czerwoną stroną i wywierając lekki nacisk. Pozostałości spłukać czystą wodą, a w razie potrzeby wyczyścić czystą gąbką. Następnie wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry.

Efekt zastosowania BLANCO ACTIV

Efekt zastosowania BLANCO DailyClean+

Domowy sposób usunięcia osadów wapiennych

Wiele osób zwraca się do nas z pytaniem, jakie są domowe środki usunięcia osadu wapiennego z powierzchni zlewozmywaka ?
Z uwagi na trudność usunięcia osadu wapiennego i przebarwień które osad wchłonął pozostawiając na powierzchni plamy, innego sposobu jak rozpuszczenie lub zmiękczenie i wyszorowanie w zasadzie nie ma. Domowym sposobem może być środek, który mocno zmiękcza wodę czyli proszek do prania. Producent radzi, aby do komory zlewozmywaka wlać ok. 3-5cm ciepłej wody, wsypać do niej 1-2 łyżki zwykłego proszku do prania i pozostawić na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Proszek zmiękcza wodę, a także zmiękczy osad wapienny, który łatwiej jest usunąć. Po wypuszczeniu wody z komory, należy komorę zlewozmywaka wyczyścić ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń. Jeżeli zabrudzenia i osad są niewielkie, zlewozmywak bez problemu doczyści się i znów będzie ozdobą w kuchni. W przypadku mocnych zabrudzeń, radzimy jednak rozpuszczenie osadów wapiennych środkiem odwapniającym BLANCO ACTIV.

Uwagi dodatkowe

Zlewozmywaki z kompozytu Silgranit® PuraDur® posiadają w swej strukturze wiele środków wpływających na twardość materiału, wytrzymałość i ułatwiających czyszczenie. Jest to m.in. Sulfon, który podczas czyszczenia zlewozmywaka uwalnia się wspomagając i ułatwiając czyszczenie. Dlatego zlewozmywaki z kompozytu Silgranit® PuraDur® należy czyścić tylko ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń. Nie zaleca się stosować do czyszczenia różnego rodzaju mleczka do czyszczenia lub jak radzą niektórzy nasmarować zlew kompozytowy olejem spożywczym, gdyż z uwagi na swoją specyfikę zatykją pory zlewozmywaka i uniemożliwiają samoczynne wydostawanie się Sulfonu podczas tarcia przy czyszczeniu, co prowadzi do szybszego osadzania się osadów i zabrudzeń na jego powierzchni oraz utrudnia utrzymanie produktu w stanie pożądanej czystości.

Stosując się do wskazówek producenta i pielęgnując zlewozmywak Blanco środkami polecanymi przez producenta, zlewozmywak na długie lata będzie ozdobą w każdej kuchni, a jego pielęgnacja stanie się bardzo prosta i niekłopotliwa.

Zapraszamy do kontaktu

Aleksandra Łabsz
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 17
CAD Kuchnie
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane