Kontakt Serwis Gdzie kupić

Pielęgnacja zlewozmywaków z kompozytu Silgranit®

Wszystkie zlewozmywaki ze stali, ceramiki czy innego kompozytu bez względu na to jaki producent je wytworzył, wcześniej czy później podczas eksploatacji ulegają zabrudzeniu. Nie wynaleziono jeszcze takiego materiału, który byłby odporny na wszelkie zabrudzenia, nie wymagającego czyszczenia i pielęgnacji. Aby zachować walory estetyczne zlewozmywaka Blanco z kompozytu Silgranit, radzimy stosować się do Instrukcji pielęgnacji zlewozmywaka i korzystać z sprawdzonych i specjalnie opracowanych przez Blanco środków i metod pielęgnacji produktu.

Tylko stosowanie się do zaleceń producenta zagwarantuje Państwu bezproblemowe użytkowanie zlewozmywaka, który pozostanie na zawsze ozdobą w Państwa kuchni.

Najczęściej spotykane zabrudzenia to powstające ma powierzchni plamy i przebarwienia.Ich przyczyną jest osad wapienny, którego występowanie związane jest z twardością wody. W twardej wodzie jest dużo rozpuszczalnych soli wapnia i magnezu, co powoduje osadzanie się tych związków na powierzchni zlewozmywaka granitowego. Na takim osadzie z kamienia łatwiej zatrzymują się cząsteczki brudu np. herbata, które z kolei prowadzą do powstawania brzydkich plam i utraty walorów estetycznych zlewozmywaka.W przypadku wystąpienia plam i przebarwień, należy rozpuścić je razem z osadem do którego przylgnęły. Jeżeli nie rozpuścimy osadu, nie usuniemy plam i brudu, który tkwi w samym osadzie. Producent w takich przypadkach poleca dwa środki specjalnie opracowane do stosowania przy urządzeniach Blanco. Są to :

 •  BLANCO DailyClean+
 •  BLANCO Deep Clean

Środki do pielęgnacji zalecane przez producenta

BLANCO DailyClean+

BLANCO DailyClean+ to środek uniwersalny do rozpuszczania wszelkich osadów wapiennych, bezpieczny nawet dla każdego rodzaju powłoki baterii zlewozmywakowej Blanco. Środek w postaci płynu służy do rozpuszczania osadów w miejscach, w których nie możemy zastosować tabletki np. na płycie ociekowej, wokół baterii. Płyn należy rozpylić na powierzchni i pozostawić na 10-30min., aby rozpuścił biały nalot z wody. Następnie zlewozmywak należy spłukać wodą, umyć ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń i wytrzeć do sucha. W przypadku silniejszych osadów,  czynność należy powtórzyć aż do całkowitego oczyszczenia powierzchni.

BLANCO Zestaw do czyszczenia Silgranitu

Zestaw do czyszczenia, przeznaczony do usuwania osadów z kamienia i zabrudzeń ze zlewozmywaków i komór Silgranit. Usuwa osad wapienny, plamy i uporczywe zabrudzenia.

 • DeepClean Silgranit w butelce o pojemności 1x250ml
 • DailyClean+ w butelce o pojemności 1x150ml
 • Czerwona gąbka Spontex 2 szt.


Uwaga: Stosować wyłącznie do zlewozmywaków i komór BLANCO Silgranit. Nie stosować do baterii kuchennych w kolorach Silgranitu ani w pozostałych wykończeniach. Przed użyciem dobrze wstrząsnąć butelką DeepClean Silgranit.

Instrukcja użycia: Rozpylić DailyClean+ na cały zlewozmywak z kompozytu Silgranit i rozetrzeć za pomocą szczoteczki. Odczekać dłuższą chwilę do rozpuszczenia się osadu i wytrzeć ściereczką z mikrofibry. Jeśli osad z kamienia nadal będzie widoczny, powtórzyć procedurę odkamieniania. Następnie za pomocą lekko zwilżonej, czerwonej strony gąbki rozprowadzić preparat DeepClean SILGRANIT na powierzchni  zlewozmywaka. Pozostawić na ok. 5 minut. Ponownie zwilżyć czerwoną stronę gąbki i dokładnie wyczyścić nią cały zlewozmywak, wykonując okrężne ruchy i lekko dociskając gąbkę do powierzchni. Pozostałości spłukać czystą wodą i w razie potrzeby ponownie wyczyścić czystą gąbką i spłukać z powierzchni. Na zakończenie wytrzeć do sucha ściereczką z mikrofibry. W przypadku uporczywych zabrudzeń procedurę można powtórzyć.

Efekt zastosowania BLANCO DailyClean+

Domowy sposób usunięcia osadów wapiennych

Wiele osób zwraca się do nas z pytaniem, jakie są domowe środki usunięcia osadu wapiennego z powierzchni zlewozmywaka ?
Z uwagi na trudność usunięcia osadu wapiennego i przebarwień które osad wchłonął pozostawiając na powierzchni plamy, innego sposobu jak rozpuszczenie lub zmiękczenie i wyszorowanie w zasadzie nie ma. Domowym sposobem może być środek, który mocno zmiękcza wodę czyli proszek do prania. Producent radzi, aby do komory zlewozmywaka wlać ok. 3-5cm ciepłej wody, wsypać do niej 1-2 łyżki zwykłego proszku do prania i pozostawić na kilka godzin, najlepiej na całą noc. Proszek zmiękcza wodę, a także zmiękczy osad wapienny, który łatwiej jest usunąć. Po wypuszczeniu wody z komory, należy komorę zlewozmywaka wyczyścić ostrą stroną gąbki z płynem do naczyń. Jeżeli zabrudzenia i osad są niewielkie, zlewozmywak bez problemu doczyści się i znów będzie ozdobą w kuchni.

Uwagi dodatkowe

Zlewozmywaki i komory z kompozytu SILGRANIT® składają się w 80% z naturalnego granitu łączonego z ceramiką, akrylem oraz kolorowymi pigmentami dla uzyskania wyjątkowych właściwości oraz pięknego wyglądu. Zlewozmywaki z kompozytu Silgranit® posiadają w swej strukturze wiele środków wpływających na twardość materiału, wytrzymałość i ułatwiających czyszczenie. Jest to m.in. Sulfon, który podczas czyszczenia zlewozmywaka uwalnia się wspomagając i ułatwiając czyszczenie. Dlatego zlewozmywaki z kompozytu Silgranit® należy czyścić gąbką z płynem do naczyń lub specjalnymi środkami BLANCO (Daily Clean+, DeepClean Silgranit). Nie zaleca się stosować do czyszczenia różnego rodzaju mleczek do czyszczenia lub jak radzą niektórzy nasmarować zlewozmywak kompozytowy olejem spożywczym, gdyż z uwagi na swoją specyfikę zatykają pory zlewozmywaka i uniemożliwiają samoczynne wydostawanie się Sulfonu podczas tarcia przy czyszczeniu, co prowadzi do szybszego osadzania się osadów i zabrudzeń na jego powierzchni oraz utrudnia utrzymanie produktu w stanie pożądanej czystości.

Stosując się do wskazówek producenta i pielęgnując zlewozmywak Blanco środkami polecanymi przez producenta, zlewozmywak na długie lata będzie ozdobą w każdej kuchni, a jego pielęgnacja stanie się bardzo prosta i niekłopotliwa.

Zapraszamy do kontaktu

Barbara Wiaderna
Asystent działu serwisu
+48 42 689 10 17
Mariusz Dewicki
Kierownik działu serwisu i administracji
+48 42 689 10 20
CAD Kuchnie
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Laskowicka 24, 94-111 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”);
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 04 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane