Kontakt Serwis Gdzie kupić

Jak urządzić kuchnię, która będzie nowoczesna, piękna i funkcjonalna? Zobacz artykuł

Kuchnia to centrum domowego życia, a zdecydowana większość obowiązków skupia się w strefie zmywania. To wcale nie jest takie oczywiste, a przecież tyle się tam dzieje! Pobieranie wody, mycie naczyń i produktów, przygotowywanie posiłków, higiena rąk, a także utylizacja odpadów – w końcu w niemal każdym domu kosz ulokowany jest właśnie w szafce pod zlewem! Ostatecznie to właśnie tutaj spędzamy nawet 60% czasu, przebywając w kuchni. A kiedy jedna przestrzeń spełnia tak wiele funkcji, trzeba dobrze ją wykorzystać i zaplanować z głową. Jak to zrobić? Znamy prosty sposób!


Pomysł na urządzenie strefy zmywania: praktycznie i estetycznie


Kluczem do sukcesu jest optymalnie wykorzystana przestrzeń. Choć w tym przypadku jest niewielka, bo zajmuje tylko tyle miejsca, ile zlewozmywak i znajdująca się pod nim szafka, to może być naprawdę praktyczna! Wystarczy tylko sięgnąć po odpowiednie rozwiązanie.

Odpowiednie, czyli takie, które zadba zarówno o wygodę zmywania, jak i przygotowywania posiłków, a także pozwoli Ci praktycznie przechować niezbędne środki czystości, segregować śmieci i utylizować odpady. Wszystkie te funkcje znajdziesz w jednym, kompletnym rozwiązaniu do kuchni – BLANCO UNIT. Co to takiego?


BLANCO UNIT to moduł, dzięki któremu z łatwością dopasujesz strefę zmywania do swoich potrzeb! W skład systemu wchodzą elementy o różnym zastosowaniu, z których można skomponować własny, spersonalizowany zestaw. BLANCO UNIT obejmuje baterie kuchenne, zlewozmywaki wraz z akcesoriami ułatwiającymi pracę, a także selektory odpadów oraz ich rozdrabniacze, czyli popularne młynki. Jak stworzyć dla siebie odpowiedni komplet? W dalszej części artykułu podpowiemy, na co zwrócić uwagę.


Jak skomponować idealny zestaw BLANCO UNIT?


Każda rodzina jest inna, a co za tym idzie – nie ma dwóch takich samych kuchni. Dlatego moduł BLANCO UNIT też możesz skomponować zgodnie z własnymi potrzebami i upodobaniami, rozpoczynając od właściwości baterii kuchennej, a kończąc na segregacji śmieci. Zanim zaczniesz wybierać poszczególne elementy, zastanów się, co jest niezbędne w Twojej strefie zmywania. Weź pod uwagę:

 • To, jaką wodę pijesz na co dzień. Jeśli jest to woda z kranu i korzystasz np. z dzbanka filtrującego, zastanów się nad wyborem specjalnej baterii filtrującej. Wśród baterii kuchennych BLANCO znajdziesz kompletne systemy, pozwalające czerpać wodę filtrowaną prosto z kranu.
 • Lokalizację strefy zmywania. Zlew znajduje się pod ścianą, a może pod oknem? W drugim przypadku trzeba zamontować baterię podokienną, a jest z czego wybierać, bo w BLANCO dostępne są aż 3 typy: opuszczane bezstopniowo, zdejmowane i składane. Ciekawym rozwiązaniem podokiennym jest np. bateria BLANCO LARESSA-F, ponieważ dźwignia może zostać umieszczona z prawej lub lewej strony, co jest ważne dla osób leworęcznych. Świetną opcją są też baterie semi-pro, dzięki którym można dosięgnąć do wszystkich zakamarków zlewozmywaka, czy baterie natryskowe z dwoma rodzajami strumienia.
 • Funkcjonalność zlewozmywaka, czyli jego: wielkość, głębokość, ilość komór oraz dodatkowe akcesoria, np. ociekacz, który może być elementem stałym.
 • Optymalne zagospodarowanie przestrzeni pod zlewem. Tutaj zazwyczaj stoi kosz na śmieci, ale z BLANCO UNIT można lepiej wykorzystać miejsce, umieszczając tam selektory do segregacji odpadów, które wysuwają się wygodnie jak szuflada. To rewelacyjne rozwiązanie dla każdego, kto ceni możliwość konfiguracji, bo ilość i pojemność pojemników dobiera się indywidualnie. Dodatkowym miejscem do przechowywania staje się też praktyczna półeczka z przegródkami BLANCO Select Orga, którą można zamontować nad koszami.Świetną i coraz bardziej popularną opcją w domowych kuchniach są rozdrabniacze odpadków bio, zwane popularnie młynkami. To rewelacyjne rozwiązanie, dzięki któremu można pozbyć się spod zlewu kosza przeznaczanego na bioodpady, a to oznacza oszczędność miejsca i mniej śmieci do wynoszenia. Razem z koszem na odpady bio znika też nieprzyjemny zapach!


Kuchnia dopasowana do Ciebie, bez względu na zmiany

Taki kompletny zestaw to nie tylko gwarancja idealnego dopasowania do potrzeb domowników i warunków panujących w kuchni, ale też współdziałania. Produkty jednej marki łatwo ze sobą połączysz i będziesz mieć pewność, że doskonale ze sobą współpracują i świetnie wyglądają w komplecie.


Możliwości jest naprawdę mnóstwo, wystarczy zajrzeć do katalogu COMITOR, czyli oficjalnego dystrybutora BLANCO, by przekonać się, ile elementów mieści w sobie ten system. Do tej pory przelewałeś płyn do naczyń do dozownika, który stał obok na blacie? A może korzystałeś z fabrycznej, plastikowej butelki? Teraz możesz zdecydować się na bardziej estetyczne rozwiązanie i postawić na dozownik wbudowany w zlew, idealnie dopasowany do stylu i koloru baterii kuchennej.


Możesz też dobrać do swojego zestaw wytrzymałą deskę do krojenia, którą wygodnie położysz na zlewozmywaku, w mgieniu oka zwiększając przestrzeń roboczą. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie w komorze wielofunkcyjnych szyn (opcja dostępna w modelu BLANCO Etagon), które tworzą w niej dodatkowy poziom lub specjalnych, zawieszanych pojemników SITYBox, w których można przechowywać akcesoria do mycia naczyń. Oprócz tego w ofercie BLANCO znajdziesz między innymi: kosze idealne do mycia owoców i warzyw, uniwersalne ociekacze, kratki i różne modele odsączarek.


Idealne rozwiązanie do każdej nowoczesnej kuchni


BLANCO UNIT to rewelacyjne rozwiązanie do każdej kuchni, w której brakuje funkcjonalności. Skomponowanie własnego zestawu do strefy zmywania to świetny pomysł, który może wiele ułatwić. Ale ta funkcjonalność to nie wszystko, co oferuje system BLANCO, tutaj zyskujesz też świetny design!


Kiedy już określisz swój wymarzony styl, możesz przebierać wśród kolorów i różnych kombinacji materiałów, by stworzyć idealną aranżację. Wolisz zlewozmywak ze stali, ceramiki, a może z kompozytu SILGRANIT? Tutaj znajdziesz coś dla siebie, w wielu kształtach, rozmiarach i kolorach.


Do tego dopasujesz baterię kuchenną w wymarzonym kolorze, np. chromu, matowej czerni czy nowości marki: satynowego złota, o którym więcej możesz przeczytać tutaj. Wiele produktów, wzorów i kolorów to możliwość dowolnego łączenia i mieszania. A wszystko po to, by stworzyć jak najbardziej spersonalizowaną kuchnię!


Jak urządzić kuchnię, która będzie nowoczesna, piękna i funkcjonalna? Sięgając po rozwiązania, które dopasowują się do Twoich potrzeb i wnętrzarskiej wizji! W kuchni warto skupić się na strefie zmywania i skomponować ją tak, by gotowanie i sprzątanie było szybkie, proste i przyjemne. Pomogą Ci w tym sprawdzone produkty BLANCO, zebrane w kompletny zestaw BLANCO UNIT. Stwórz swój własny komplet i dołącz do miłośników praktycznych rozwiązań!

Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
801 BLANCO (25 26 26)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane