Kontakt Serwis Gdzie kupić

Okap PURELINE BLACK

Okapy Pure’line - ciche, niemal niewidoczne i niezwykle wydajne.

 

Okapy Pure’line to produkty belgijskiej marki NOVY. Szeroka paleta rozmiarów oraz kolorów sprawia, że Pure’line można zaprojektować w dowolnej zabudowie. Świetnie sprawdzą się nad wyspą, pod szafką, czy w zabudowie kominowej. W montażu na równi z sufitem są prawie niewidoczne, co daje nieograniczoną swobodę aranżacji wnętrza.

 

Jedną z zalet Pure'line jest możliwość obrotu silnika o 90° we wszystkich kierunkach, a nawet montaż w innym pomieszczeniu. Jako opcję posiadają także zestaw recyrkulacyjny. Pure’line wyposażono w pilot zdalnego sterowania, można go również zintegrować z płytą indukcyjną Novy InTouch. Barwę i natężenie światła LED możemy regulować dowolnie. Dzięki funkcji Auto-stop okap automatycznie wyłącza się po 3 godzinach pracy. O konieczności wyczyszczenia filtra przypomni sygnał dźwiękowy i świetlny. Pure’line posiadają tłumik, dlatego nawet przy funkcji intensywnej pracy są wyjątkowo ciche.  

PURE'LINE wskazówki dotyczące instalacji

 

1. Planowanie odpowiedniej szerokości urządzenia/wysokości sufitu

Optymalna szerokość okapu kuchennego uzależniona jest od wielkości płyty grzejnej. Dla okapów sufitowych Pure'line zalecamy następujące wymiary:

Szerokość płyty grzejnej

Rozmiar urządzenia

Wysokość sufitu

≤ 80 cm* 87 cm* ≤ 2,60 m
≤ 110 cm 117 cm ≤ 2,60 m
≤ 110 cm 146 cm lub kilka urządzeń ≤ 2,60 m

 

*Podczas montażu do sufitu podwieszanego, zalecamy by urządzenie miało szerokość > 117 cm dla płyt grzejnych o długości powyżej 80 cm

2. Montaż w suficie podwieszanym

Okapy sufitowe działają optymalnie, jeżeli zamontuje się je w suficie podwieszanym. Powietrze płynące z każdej strony gromadzi się pod sufitem, zbierając opary unoszące się z boku.

3. Montaż w konstrukcjach obniżonych

Zazwyczaj okap sufitowy wbudowywany jest w obniżoną konstrukcję wykonaną z drewna lub płyty gipsowo-kartonowej. Należy wziąć pod uwagę dwa ważne elementy:
a) obniżona konstrukcja musi mieć wystarczającą szerokość i głębokość
b) obniżona konstrukcja musi mieścić komorę na parę o wysokości ok. 3-5 cm

Przy takiej konstrukcji należy pamiętać, że opary kuchenne nie unoszą się pionowo, ale przeważnie pod kątem 10-15°, w kształcie lejka. Okap (niezależnie od jego typu i producenta) zazwyczaj na początek zasysa powietrze znajdujące się ok. 15 cm poniżej urządzenia.

4. Obniżona konstrukcja

Obniżona konstrukcja musi być wystarczająco duża – nie tylko z boku, ale także z tyłu i ponad głową gotującego. Uniemożliwi to oparom ominięcie obniżonej konstrukcji i zgromadzenie się pod sufitem. Rama komory na parę (patrz: okrąg na zdjęciu po lewej) pomaga wytworzyć lepszy ciąg pod obniżoną konstrukcją, by opary zostały zassane przez okap. Należy zapobiec krzyżowaniu się pod okapem strumieni powietrza, a także zapewnić odpowiednią ilość powietrza dopływającego, zastępującego odprowadzane opary.

5. Konstrukcja z płyty gipsowo-kartonowej


Obie dłuższe krawędzie Pure'line wyposażono w dwa zaciski utrzymujące okap na miejscu. Aby instalacja przebiegła sprawnie, grubość płyty powinna wynosić od 17 do 35 mm na dłuższych krawędziach, gdzie mocowane będą zaciski. Wycięcie na dłuższych krawędziach musi być odpowiednio wysokie. Zalecamy użycie podwójnych płyt gipsowo-kartonowych i profili aluminiowych o wysokości 6 cm, zamocowanych w wycięciu. Zaciski można skutecznie przymocować do profili. Można również umieścić na górze płyty drewnianą listwę o podobnej wysokości, do której przymocowane zostaną zaciski.

6. Obrotowy i demontowany silnik CUBIC

Jedną z wyjątkowych cech okapów sufitowych Pure'line jest silnik CUBIC, który można bez trudu wymontować z okapu i zainstalować w innym miejscu w budynku. Dla maksymalnie skutecznej konfi guracji wylotu powietrza, silnik można obrócić. Wskazówka: Po wyjęciu silnika CUBIC, okap ma wysokość 302 mm. Dzięki adapterowi ograniczającemu (6830.052), wysokość można zmniejszyć do zaledwie 173 mm (opcja).

Okapy kuchenne
Do góry
Masz pytania?

W czym możemy pomóc?

INFOLINIA
0-801 BLANCO (252 626)
Wyślij zapytanie
Porównanie produktów:
Porównaj
COMITOR

Zapisz się
do Newslettera Poznaj nasze nowości oraz wyjątkowe oferty


COMITOR

Akceptacja RODO

Szanowna Użytkowniczko, Szanowny Użytkowniku,

 

Zanim przejdziesz do serwisu lub zamkniesz to okno, prosimy o przeczytanie tej informacji. W związku z wprowadzanymi zmianami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych, chcielibyśmy podzielić się z Państwem informacją o zasadach przetwarzania Państwa danych osobowych przez firmę COMITOR. Klikając „Przejdź do serwisu” lub zamykając okno, zgadzasz się na poniższe warunki.

 

Zgodnie z art. 13 ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r. (dalej jako: „Rozporządzenie”) COMITOR sp. z o. o. informuje, iż:

 1. administratorem Pani/Pana danych osobowych jest COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi, ul. Obywatelska 183, 94-104 Łódź, NIP 7272547437, KRS 0000088742 (dalej jako: „COMITOR”, „Comitor sp. z o.o.”); współadministratorem Pani/Pana danych osobowych w rozumieniu art. 26 Rozporządzenia jest Comitor Magdalena Wrońska i Jerzy Wroński sp. j. z siedzibą w Łodzi, przy czym zgodnie z ustalonym między współadministratorami podziałem obowiązków podmiotem odpowiedzialnym za zgodne z Rozporządzeniem przetwarzanie danych osobowych jest spółka pod firmą COMITOR sp. z o. o. z siedzibą w Łodzi.
 2. COMITOR powołał Inspektora ochrony danych osobowych. Inspektorem ochrony danych osobowych jest pani Elżbieta Baćko, dostępna pod numerem telefonu: 42 689 10 23 oraz adresem mailowym: iodo@comitor.pl.
 3. Wspólne administrowanie danymi osobowymi na podstawie art. 26 ust. 1 Rozporządzenia nie ma wpływu na realizację uprawnień przysługujących Pani/Panu na podstawie Rozporządzenia.
 4. Przetwarzamy Pani/Pana dane osobowe z uwagi na korzystanie przez Panią/Pana z naszych usług, tj. na podstawie art. 6 ust. 1 lit. b Rozporządzenia. Jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej oferty wydłużonej gwarancji – w celu realizacji wybranej przez Panią/Pana opcji gwarancji. Niezależnie od powyższego, może Pani/Pan udzielić odrębnej, dobrowolnej zgody na otrzymywanie informacji handlowych COMITOR.
 5. Pani/Pana dane osobowe mogą być także przetwarzane w celu marketingu bezpośredniego, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f Rozporządzenia.
 6. Odbiorcą Pani/Pana danych osobowych będą nasi zaufani partnerzy – operatorzy płatności, operatorzy płatności elektronicznych, obsługujące nas podmioty informatyczne, producenci wybranego przez Państwa towaru (jeżeli jest to niezbędne dla realizacji uprawnień wynikających z gwarancji), a w razie takiej konieczności – także obsługujące nas kancelarie prawne.
 7. Pani/Pana dane osobowe nie będą przekazywane do państwa trzeciego/organizacji międzynarodowej.
 8. Pani/Pana dane osobowe będą przechowywane przez okres realizacji na Pani/Pana rzecz wybranej usługi, a jeżeli korzysta Pani/Pan z naszej wydłużonej gwarancji – także przez czas, na który udzielana jest gwarancja. Jeżeli udzielił Pan/Pani zgody na przesyłanie informacji handlowych – wtedy podany adres e-mail przechowany będzie także do czasu cofnięcia zgody, na warunkach określonych w formularzu zgody marketingowej.
 9. W każdym momencie przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do swoich danych osobowych, prawo do żądania poprawienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania tych danych a także prawo do przenoszenia danych.
 10. Z przyczyn związanych z Pani/Pana szczególną sytuacją przysługuje Pani/Panu prawo wniesienia sprzeciwu przeciwko przetwarzaniu danych, bez podania przyczyny jest Pani/Pan uprawniony do wniesienia sprzeciwu, gdy dane wykorzystywane są do celów marketingu bezpośredniego.
 11. Ma Pani/Pan prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych osobowych, gdy uzna Pani/Pan, iż przetwarzanie Pani/Pana danych osobowych jest sprzeczne z przepisami prawa.
 12. Podanie przez Panią/Pana danych osobowych jest warunkiem zawarcia umowy i realizacji usługi. Podanie danych jest dobrowolne, jednak konsekwencją niepodania danych osobowych będzie brak możliwości świadczenia na Pana/Pani rzecz wybranej usługi.
 13. Jeżeli korzystają Państwo z naszej strony internetowej, korzystamy z ciasteczek oraz Google Analytics. Więcej informacji znajdą Państwo w naszej Polityce Prywatności.

Więcej informacji o RODO znajdą Państwo m.in. tutaj.

Gdyby mieli Państwo jakiekolwiek pytania, prosimy o kontakt – chętnie udzielimy Państwu dalszych informacji.

Pozdrawiamy, zespół COMITOR sp. z o.o.

Ustawienia zaawansowane